دستگیری متهمان جدید فیلم 'ظهور نزدیک است'

عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران از دستگیری متهمانی جدید در ارتباط با پرونده توزیع فیلم "ظهور نزدیک است" خبر داد.

آقای جعفری دولت آبادی امروز ۲۸ اردیبهشت (۱۸ مه) با تاکید بر اینکه "در این پرونده یک نفر دیگر بازداشت شده" اظهار داشت: "البته فرد دیگری چند روز پیش دستگیر و آزاد شد؛ ولی در حال حاضر سه متهم در بازداشت هستند و تحقیقات ادامه دارد و هر کس که در تهیه ، تولید و توزیع فیلم نقش آفرینی کرده باشد تحت تعقیب قرار می گیرد."

همزمان، سایت الف نزدیک به احمد توکلی رئیس مرکز پژوهش های مجلس، با خبر دادن از دستگیری "یکی دیگر از نزدیکان مشایی" در ارتباط با تولید سی‌دی ظهور نزدیک است، وی را "[کاظم] کیاپاشا مسئول ارشد نهاد ریاست‌جمهوری" معرفی کرده است.

سایت الف آقای کیاپاشا را از "دوستان ۲۰ ساله رئیس دفتر رئیس جمهوری" معرفی کرده که در زمان تصدی مسئولیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان ایرانگردی و جهانگردی توسط اسفندیار رحیم مشایی، مشاور رسمی وی بوده است.

کاظم کیاپاشا در شهریور ماه گذشته با حکم اسفندیار رحیم مشایی طی به عنوان سرپرست هسته گزینش نهاد ریاست جمهوری منصوب شده بود.

پیشتر تعدادی از رسانه های محافظه کار ایران، از دستگیری عباس امیری فر امام جماعت مسجد نهاد ریاست جمهوری به علت دست داشتن در توزیع فیلم ظهور نزدیک است خبر داده بودند.

سایت الف در خبر امروز خود، یکی از دیگر مسئولان نزدیک به دولت را که تحت تعقیب قضایی قرار گرفته، فردی به نام "حسین .ن" معرفی کرده که به ادعای این سایت، نقشی مهم در هدایت فعالیت های رسانه ای حامیان دولت بر عهده داشته و "سال ها پیش به اتهام هتاکی به سید حسن خمینی و آیت الله هاشمی و آیت الله جوادی آملی مورد پیگرد قرار گرفته است".

در همین ارتباط، ده روز پیش وب‌سایت جوان آنلاین نزدیک به سپاه پاسداران نیز مدعی شده بود که "لیدر رسانه‌ای تیم احمدی‌نژاد" فردی به نام "حسن نوبختیان" است که تحت تعقیب ماموران امنیتی قرار دارد.