انتصاب رئیس جدید سازمان میراث فرهنگی ایران

محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری، روح الله احمد زاده استاندار فارس را، که از سوی عده ای از محافظه کاران مورد انتقاد شدید قرار داشته است، به عنوان معاون جدید خود و رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "میراث آریا" وابسته به سازمان میراث فرهنگی، حکم انتصاب آقای احمدزاده، که با ۳۳ سال سن جوانترین استاندار دولت دهم بوده، در جلسه چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت (۱۸ مه) هیات دولت با حضور آقای احمدی نژاد اعلام شده است.

اقدامات روح الله احمد زاده از زمان تصدی خود بر استانداری فارس در آبان ۱۳۸۸، با اعتراض تعدادی از روحانیون ارشد استان فارس و حتی احمد جنتی دبیر شورای نگهبان مواجه شده بود و از این رو برخی رسانه های محافظه کار ورود او به حلقه همکاران نزدیک محمود احمدی نژاد را، از زاویه تاثیر احتمالی این انتصاب در روابط رئیس دولت و منتقدان وی با اهمیت ارزیابی کرده اند.

آقای احمدزاده در سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، که از معاونت های ریاست جمهوری محسوب می شود، جایگزین حمید بقایی می شود که بیستم فروردین ماه توسط آقای احمدی نژاد به عنوان "معاون امور اجرایی رئیس جمهوری" برگزیده شده بود.