سرتیپ همدانی: بسیج آماده 'اقدام پیشگیرانه' است

حسین همدانی فرمانده سپاه تهران با تاکید بر اینکه "مجموعه نیروهای بسیج ما خود را آماده می کنند تا یک اقدام پیشگیرانه انجام بدهند"، هشدار داد: "دشمنان انقلاب اسلامی و سران جریان انحرافی بدانند که بسیجیان در صحنه حضور دارند."

سرتیپ همدانی در پاسخ به این سوال که "آیا همزمانی برگزاری رزمایش فاطمیون با تحرکات جریان انحرافی از روی عمد انجام گرفته؟" این رزمایش را نوعی "بیعت" با آیت الله خامنه ای توصیف کرده کهبعد از هشدار اخیر وی راجع به "یک جریان انحرافی که از آن سوی مرزها هدایت می شود" صورت گرفته است.

"جریان انحرافی" اصطلاحی است که از سوی محافظه کاران منتقد دولت، برای اشاره به عده ای از همکاران رئیس جمهوری که به داشتن افکار ناهمسو با رهبر ایران متهم هستند مورد استفاده قرار می گیرد.

در جریان برگزاری "رزمایش فاطمیون"، جدیدترین رزمایش بسیج که یک هفته پیش در تهران برگزار شد، حسین همدانی به کسانی که "به دنبال ضربه زدن به نظام هستند" یادآوری کرده بود که بسیجیان همواره "در مسیر ولایت" بوده اند.

به گزارش خبرگزاری فارس، سردار حسین همدانی افزوده بود: "این تجمع پیام دارد... که ای امام و ای رهبر ما تا آخرین لحظه‌ عمرمان زیر چتر ولایت تحت فرمان شما آماده ایم، همان طور که فرمودید اجازه انحراف جریان انقلاب را نمی‌دهید، می‌گوییم ما هم آماده‌‌ایم. "