هشدار مصباح یزدی در مورد انتخابات ریاست جمهوری آینده

محمدتقی مصباح یزدی عضو بانفوذ مجلس خبرگان نسبت به برنامه ریزی های در حال انجام برای "مطرح کردن فردی به عنوان رئیس جمهور آینده" هشدار داد.

به گزارش خبرآنلاین آقای مصباح یزدی در دیدار با یحیی رحیم صفوی مشاور نظامی آیت الله خامنه ای و جمعی از فرماندهان سپاه پاسداران، با اشاره به برخی دیگاه های اسفندیار رحیم مشایی رئیس دفتر محمود احمدی نژاد تاکید کرد: "هدف این تفکر انحرافی آن است که در آینده این تصور القا شود که تمام فعالیت‌ها، طرح‌ها و خدمات‌ انجام‌شده در این چند سال از جانب یک نفر منحرف بوده ... و او باید رئیس‌جمهور آینده شود".

وی افزود:"این خطر بزرگی است که به نام اسلام، با استفاده از خون شهیدان و بعد از تحمل این همه سختی‌ها بگویند انتخاب شدن چنین کسی که نه شناخت درستی از اسلام دارد و نه سوابق روشنی در انقلاب، مرتبه‌ای از ظهور است."

محمدتقی مصباح یزدی در شش سال گذشته یکی از نظریه پردازان اصلی جریان حامی محمود احمدی نژاد محسوب می شده، اگرچه اخیرا به یکی از منتقدان آقای احمدی نژاد تبدیل شده است.

انتقادات آقای مصباح یزدی از رئیس دولت از زمانی خبرساز شد که آقای احمدی نژاد، برای حدود دو هفته در مقابل نظر آیت الله خامنه ای در ابقای حیدر مصلحی وزیر اطلاعات مقاومت کرد.

این استاد حوزه علمیه قم در بخشی از سخنان اخیر خود آورده است: "کمال استادی این شیاطین در اینجا ظاهر می‌شود که با القای این فکر که امام زمان کشور را اداره می‌کند، سعی در تضعیف جایگاه ولی‌فقیه دارند و نیاز به وجود ولی‌فقیه را زیر سؤال می‌برند."