احمدی نژاد هنوز قانون بودجه ۹۰ را ابلاغ نکرده است

به گزارش خبرگزاری فارس پس از گذشت هفت روز از ابلاغ قانون بودجه ۹۰ توسط رئیس مجلس ایران به رئیس جمهوری این کشور، آقای احمدی نژاد این قانون را به دستگاه های اجرایی ابلاغ نکرده است.

این در حالی است که مدت استفاده از مبلغی که مجلس به عنوان تنخواه برای استفاده دولت در دو ماه اول سال تعیین کرده بود امروز ۳۱ اردیبهشت به پایان رسید.

به گزارش خبرگزاری فارس، مجلس شورای اسلامی، کار بررسی لایحه بودجه ۹۰ را در تاریخ ۱۹ اردیبهشت به پایان رساند و این لایحه پس از تائید شورای نگهبان به قانون تبدیل شد.

علی لاریجانی، رئیس مجلس هم در تاریخ ۲۴ اردیبهشت این قانون را به محمود احمدی نژاد ابلاغ کرد. طبق قانون، در گام بعدی رئیس جمهوری باید این قانون مصوب مجلس را برای اجرا به دستگاه های دولتی ابلاغ کند.

طبق قانون اساسی ایران، رئیس جمهوری پنج روز فرصت دارد تا مصوبات مجلس را که به او ابلاغ شده، امضا و سپس آنرا برای اجرا ابلاغ کند و دستور انتشار آنرا هم در روزنامه رسمی بدهد.

از آنجا که لایحه بودجه ۹۰ در سال گذشته با تاخیر زیاد به مجلس شورای اسلامی ارائه داده شده بود، مجلس وقت کافی برای گذراندن مراحل پیش از تصویب لایحه را نداشت و در نتیجه تصویب آن به سال ۹۰ موکول شد. به دلیل همین تاخیر، نمایندگان در همان اسفند ماه سال گذشته، قانونی برای پرداخت مبلغ ۲۰ هزار میلیارد تومان تنخواه به دولت تصویب کردند تا دولت بتواند هزینه های دو ماه اول سال را از این طریق تامین کند.

اکنون مدت اجرای این قانون به پایان رسیده است و با وجود گذشت ۷ روز از ابلاغ قانون بودجه به آقای احمدی نژاد، ارئیس جمهور هم هنوز این مصوبه را امضا نکرده است.