رئیس سازمان بسیج: سپاه و بسیج حامی احمدی نژاد هستند

محمدرضا نقدی، رئیس سازمان بسیج، در مصاحبه با خبرگزاری دولتی ایران - ایرنا - گفته است که بر خلاف "شایعه رسانه های بیگانه" دولت با بسیج و سپاه اختلافی ندارد و افزوده: "سپاه و بسیج همیشه حامی دولت احمدی نژاد هستند."

به گزارش ایرنا، آقای نقدی گفته است: "سپاه جایگاه قانونی خود را دارد و همیشه حامی دولت ها در انجام وظایفشان بوده است."

وی در مورد دولت محمود احمدی نژاد گفته است: "طبیعتا این دولت که بیشتر از دولت های گذشته به ارزش ها پایبندی نشان داده و از ظرفیت های بسیج و سپاه برای پیشبرد امور کشور استفاده کرده است مورد توجه سپاه است."

رئیس سازمان بسیج تاکید کرده است "شایعه اختلاف بسیج و سپاه با دولت خواست دشمنان است تا اتحاد مردم را بر هم بزنند."

از آغاز دوره ریاست جمهوری آقای احمدی نژاد، گزارش هایی در مورد واگذاری طرح ها و موسسات اقتصادی دولتی به سپاه پاسداران و حمایت این نهاد نظامی از دولت وی انتشار یافته است.

مخالفان دولت، که انتخاب محمود احمدی نژاد در دوره دوم ریاست جمهوری را حاصل تقلب گسترده در انتخابات می دانند، از نقش موثر سپاه پاسداران و بسیج در این انتخابات سخن گفته اند هر چند مقامات حکومتی اتهام تقلب را رد کرده اند.

در جریان تظاهرات پس از انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری هم، نیروهای بسیجی سهم عمده ای در مقابله با گردهمایی های اعتراضی داشته و مخالفان نیز این نیروها را از جمله عوامل اقدامات خشونت آمیز معرفی کرده اند.

ابراز حمایت رئیس سازمان بسیج از محمود احمدی نژاد در حالی انتشار می یابد که اختلاف آقای احمدی نژاد با آیت الله علی خامنه ای باعث انتقاد تند شماری از حامیان سابق دولت از وی شده است.