'شعارهای ضد حکومت' در مراسم تشییع جنازه ناصر حجازی

سایت سحام نیوز، متعلق به حزب اعتماد ملی به رهبری مهدی کروبی، چند فیلم ویدیوئی مربوط به مراسم تشییع جنازه ناصر حجازی، دروازه بان سابق تیم ملی فوتبال ایران را منتشر کرده که حاوی شعارهایی در حمایت از رهبران مخالف دولت و در اعتراض به حکومت است.

این گزارش که با عنوان "برخورد نیروهای امنیتی با شعاردهندگان در مراسم تشییع پیکر ناصر حجازی + فیلم" در سحام نیوز منتشر شده، تصاویری را نشان می دهد که در آنها، گروهی از شرکت کنندگان در مراسم تشییع جنازه ناصر حجازی، شعارهایی را علیه حکومت سرداده و از جمله، سرنوشتی مشابه رهبران سرنگون شده برخی کشورهای منطقه را برای رهبر جمهوری اسلامی پیش بینی می کنند.

همچنین، شعارهایی مانند "یا حسین میرحسین" "موسوی، کروبی، آزاد باید گردد" و مطالبه آزادی زندانیان سیاسی و همچنین سرود یار دبستانی، از سرودهایی که معمولا مخالفان حکومت در تجمعات اعتراضی می خوانند، در این فیلم ها شنیده می شود.

سحام نیوز به نقل از جرس نوشته است که ماموران لباس شخصی در جریان مراسم به فیلمبرداری از چهره معترضان پرداختند و با حمله به حاضران، چند نفر را بازداشت کردند و با خود بردند.

به نظر می رسد که فیلم های مربوط به شعارهای ضد حکومتی به طور غیرحرفه ای و توسط حاضران در مراسم برداشته شده اما به دلیل عدم حضور و محدودیت فعالیت رسانه های بین المللی، از جمله بی بی سی، در ایران، امکان تایید مستقل محتوای آنها وجود نداشته است.