واکنش احمدی‌نژاد به انتقادات در مورد هدفمندی یارانه‌ها

محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران که برای افتتاح چند طرح عمرانی به قم سفر کرده است، گفت: "وقتی در گوشه ای از اجرای طرح هدفمندی یارانه ها خللی ایجاد می شود، به این طرح عظیم حمله می کنند."

او منتقدان نحوه اجرای قانون هدفمندکردن یارانه ها توسط دولت را به مخالفت با اجرای عدالت متهم کرد و به عنوان نمونه گفت: "فردی که مسئول است و باید همراهی کند، پشت تریبون با هزار توجیه از مستمعین خود دعوت می کند که همکاری نکنند".

به نظر می رسد که اشاره آقای احمدی نژاد به انتقاداتی است که به ویژه توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی مطرح می شود.

اخیرا رئیس دیوان محاسبات کشور، وابسته به مجلس شورای اسلامی از ارائه گزارش تفصیلی تخلفات دولت در پرداخت یارانه های نقدی به مجلس خبر داده بود و رئیس کمیسیون ویژه مجلس نیز گفته بود که برداشت این مبالغ تحت عنوان تنخواه توسط دولت، اقدامی غیرقانونی بوده است.

طرح جنجال برانگیز هدفمندی یارانه ها پنج ماه پیش به اجرا گذاشته شد و قیمت مواد سوختی و تعداد دیگری از کالاها و خدمات به شدت افزایش یافت.

قرار بود که دولت برای مقابله با این گرانی نیمی از درآمدهای ناشی از اجرای قانون هدفمندی یارانه ها را به صورت نقدی به خانوارها پرداخت کند و مابقی نیز به واحدهای تولیدی و پروژه های عمرانی اختصاص یابد، اما نمایندگان مجلس می گویند که دولت تقریبا تمام پول را به یارانه نقدی اختصاص داده است.

اما رئیس جمهوری ایران این انتقادات را "جوسازی" توصیف کرد و گفت که دولت "برای اجرای عدالت تا آخر خواهد ایستاد و تمام تیرها را به جان خواهد خرید".