احمد خاتمی: ایران منهای اسلام خیانت به انقلاب اسلامی است

در ادامه انتقادها از محمود احمدی نژاد و اطرافیان او، احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران بار دیگر به انتقاد شدید از "جریان انحرافی" و "مکتب ایرانی" پرداخته است.

آقای خاتمی که در خطبه های امروز نماز جمعه تهران سخن می گفت، "کمرنگ کردن دین در جامعه" را روش مشترک "جریان های انحرافی" خوانده و گفته است "این جریان با مطرح کردن و بها دادن به عناصر کهنه مثل مکتب ایرانی و ایرانیت"، دين‌زدايي را در جامعه دنبال می‌کند.

اخیرا برخی از رسانه ها و شخصیت های حکومتی و مذهبی، که پیشتر از حامیان آقای احمدی نژاد محسوب می شدند، دولت را به شدت هدف انتقاد قرار داده و نحوه برخورد آقای احمدی نژاد را ناشی از تاثیرپذیری از اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر کنونی رئیس جمهوری و نزدیکان او دانسته اند و از آنان با عنوان رهبران جریان انحرافی نام می برند.

اصطلاح "مکتب ایرانی اسلام" اولین بار توسط آقای رحیم مشایی مطرح شد و محمود احمدی نژاد هم بعدا از آن دفاع کرد.

امام جمعه موقت تهران، طرح مساله مکتب ایرانی را موضوعی دانسته است "که اگر یکبار گفته شد و تمام شده بود ما وارد میدان نمی شدیم اما وقتی با لجاجت اصرار دارند مدام این حرف نادرستی که مراجع جلوی آن ایستادند را تکرار کنند، وظیفه ما روشنگری می‌شود."

احمد خاتمی "بت کردن ایران و ایران منهای اسلام" را "خیانت به انقلاب اسلامی" خوانده و "جریانات منحرف" را به "استفاده ابزاري از مقدسات" و "مقابله با ولايت فقيه" متهم کرده و گفته این افراد به دنبال "ترویج ابتذال، بی‌حجابی و آندلسی کردن کشور" هستند.

پیشتر محمد تقی مصباح یزدی از روحانیون بلندپایه طرفدار حکومت ایران نیز گفته بود که اگر "گروه منحرف" بر سر کار بیاید، "به اسلام و انقلاب ضربه می زند" و شواهدی وجود دارد که "دین در خطر است".