باهنر: رهبری خواهان ادامه فعالیت دولت احمدی نژاد است

محمدرضا باهنر، نماینده مجلس ایران و از چهره های بانفوذ محافظه کاران از تمایل رهبر این کشور برای ادامه فعالیت دولت محمود احمدی نژاد خبر داده است.

به گزارش سایت خبرآنلاین، آقای باهنر که در نشست جامعه اسلامی مهندسین از تشکل های سیاسی محافظه کار صحبت می کرد، با اشاره به ماجرای وزیر اطلاعات و مخالفت اولیه رئیس جمهوری با بازگشت او به هیات دولت، این رخداد را یک "اتفاق نامیمون و نامبارک" دانست.

آقای باهنر گفت: "الان برداشت ما این است که آقا (رهبر ایران) باز هم علاقمند هستند که این دولت تا پایان دوره قانونی کارش را با آرامش ادامه بدهد و به صورت طبیعی عمر دولت دهم به پایان برسد."

او ادامه داد: "البته قبلش برداشت ما این بود که آقا (رهبر ایران) حاضر است خیلی هزینه ها داده شود و دولت دهم کارش را پایان دهد ولی دیدیم که آقا حاضر اند اتفاق غیرمعمول نیافتد و دولت فعلی به کارش ادامه دهد."

آقای باهنر همچنین ضمن انتقاد از عملکرد رئیس جمهوری در عزل و نصب وزیران، خواستار فاصله گرفتن دولت از "جریان انحرافی" شد تا دچار تضعیف نشود.

هواداران آیت الله خامنه ای، رهبر ایران از لفظ "جریان انحرافی" برای اشاره به نزدیکان سیاسی اسفندیار رحیم مشائی، رئیس دفتر محمود احمدی نژاد استفاده می کنند.

آقای با اشاره به رسیدگی قوه قضائیه به پرونده جریان انحرافی گفت: " مسایلی که پاکدستی همکاران دولت را زیر سوال می برد مسایلی است که باید راجع به جریان انحرفی در نظر گرفت که قوه قضاییه در حال رسیدگی است. ولی اینکه کل دولت زیر سوال برود به مصلحت نیست. الان باید فضا آرام باشد. دوستان باید بیشتر جریان انحرافی را تبیین کنند."