کیهان: اتفاقات اخیر نشانه حقانیت مواضع رفسنجانی نیست

حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در سرمقاله امروز این روزنامه به تخطئه انتقادات اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی از دولت محمود احمدی نژاد پرداخت.

آقای شریعتمداری در سرمقاله امروز نوشته که اقدامات اخیر "جریان انحرافی" به معنای "حقانیت" مواضع دو سال گذشته آقای رفسنجانی نیست؛ چرا که وی از معترضان به انتخابات ریاست جمهوری دهم حمایت کرده که مواضع آنها "صدها برابر زشت تر" بوده است.

"جریان انحرافی" اصطلاحی است که محافظه کاران منتقد دولت، برای اشاره به اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر آقای احمدی نژاد و همفکران او مورد استفاده قرار می دهند.

اکبر هاشمی رفسنجانی روز جمعه در دیدار با جمعی از پزشکان ایرانی حاضر در جبهه ها در زمان جنگ با عراق گفته بود: "فریبکاری‌ها موقت است، آمار دروغ دادن، ادعای دروغ کردن، پول بیخودی مصرف کردن که مردم می‌فهمند یک بازی است و بیت‌المال را به غارت بردن برای خرید چند رای و امثال این چیزها دیگر در مردم جواب نمی‌دهد."

آقای رفسنجانی طی دو سال پیش، در چند نوبت نسبت به عواقب سیاست های رئیس جمهوری و هوادارانش برای حکومت ایران هشدار داده و در دی ماه گذشته گفته بود که آنان "مزورانه پشت خاکریزی [رهبر ایران] پناه گرفته‌اند که مطمئناً آخرین و بالاترین هدف آنها خواهد بود".