جبهه مشارکت: زندانیان رجایی شهر به اعتصاب خود پایان دهند

جبهه مشارکت ایران در بیانیه ای خواهان پایان دادن به آنچه این جبهه آن را " نقض حقوق زندانیان خوانده " شده است. این حزب با صدور بیانیه ای نسبت به وضعیت زندانیان سیاسی در زندان رجایی شهر کرج ابراز نگرانی کرده است و در عین حال از زندانیان خواسته به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

در بخشی از این بیانیه آمده است: "اعتصاب غذای زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر موجی از نگرانی را در نزد خانواده ها و همه نخبگان کشور ایجاد کرده است ولی از سوی مسئولان قضایی مورد توجه قرار نگرفته و چون همیشه هیچ گوش شنوایی در اجابت خواسته های قانونی و حداقلی آنها وجود ندارد."

پیشتر محمد خاتمی، رئیس جمهور پیشین ایران در تماسی تلفنی با مادر مهدی محمودیان، روزنامه نگار زندانی خواهان آن شد که اعتصاب غذا کنندگان زندان رجایی شهر کرج به اعتصاب غذای خود پایان دهند.

شماری از زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر کرج اعلام کرده بودند از اول خرداد ماه در اعتراض به وضعیت نامناسب زندان ها و بدرفتاری ماموران، دست به اعتصاب غذا می زنند و تا رسیدن به خواسته‌هایشان به آن ادامه خواهند داد.

به گزارش سایت کلمه اعتصاب غذای زندانیان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، ابتدا توسط یازده تن از زندانیان سیاسی آغاز شد و با پیوستن گروهی دیگر از زندانیان سیاسی به آنها ادامه یافت، که از جمله آنها می توان به منصور اسانلو، رسول بداقی، عیسی سحر خیز، حشمت الله طبرزدی، مهدی محمودیان، کیوان صمیمی، رضا رفیعی، جعفر اقدمی، علی عجمی، مجید توکلی، بهروز جاوید تهرانی، رضا شریفی بوکانی و خالد حردانی اشاره کرد.