ادعای تشکیل 'ستادهای غیرقانونی' در استانداری های ایران

علیرضا زاکانی نماینده تهران در مجلس مدعی شد: "جریان انحرافی به دنبال تشکیل ستادهای غیرقانونی در استانداری‌هاست."

آقای زاکانی "جریان انحرافی" رامتهم کرده که در قالب تشکیل "ستادهای راهبردی فرهنگی- اجتماعی" در استانداری‌ها، به دنبال تاثیر گذاری بر انتخابات است و می کوشد با استفاده غیر قانونی از امکانات دولتی، "عناصر خود را وارد مجلس کند".

"جریان انحرافی" عنوانی است که محافظه کاران منتقد دولت، برای اسفندیار رحیم مشایی، رئیس دفتر آقای احمدی نژاد و همفکران او مورد استفاده قرار می دهند.

آیت الله خامنه ای دیروز با توصیه کردن مسئولان سه قوه به "نگه داشتن احترام انتخابات" گفته بود : "هیچ کس نباید به هیچ نحوی در انتخابات دخالت کند، تا انتخابات براساس روال قانونی انجام و مجلس بر اساس تشخیص و انتخاب مردم برگزار شود."

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار سالانه خود با با نمایندگان در سالگرد افتتاح اولین دوره مجلس شورای اسلامی، به آنها توصیه کرده بود که از نزدیک شدن به "صاحبان قدرت و ثروت" برای "تأمین نمایندگی در مجلس بعدی" خودداری کنند.

علیرضا زاکانی با اشاره به سخنان دیروز آقای خامنه ای در مورد انتخابات آینده گفته است نمایندگانی که "وامدار کانون های قدرت و ثروت" lی شوند، "نه تنها کارایی ندارند بلکه عملاً به صورت بازیچه در دست عناصر طمع‌ورز و در خدمت آنها قرار دارند".