علی لاریجانی: تخطی دولت از قانون قابل اغماض نیست

علی لاریجانی رئیس مجلس هشتم با تاکید بر لزوم رعایت قوانین از سوی دولت گفت: "با اتمام حجت مقام معظم رهبری، تخطی از قانون قابل اغماض نیست."

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در جلسه علنی امروز مجلس تاکید کرد: "حضرت آیت الله خامنه​ای قانون را فصل الخطاب دانستند و همگان مخصوصا دولت را به اجرای قانون امر کردند. البته مراعات اجرائیات هم توضیح مشخصی بود که نمایندگان در تصویب قوانین به آن توجه خواهند کرد."

رهبر جمهوری اسلامی در دیدار دو روز پیش خود با نمایندگان مجلس هشتم، به آنان توصیه کرد که "با حفظ استقلال کامل مجلس به گرایش ها و روش های دولت توجه و به گونه ای قانونگذاری کنند که اجرای قانون برای دولت آسان و تسهیل شود".

وی در عین حال افزود: "البته هنگامی که قانون به تصویب رسید، دولت هم باید با همه توان و بدون بهانه گیری، براساس آن عمل کند."

اظهارات امروز علی لاریجانی در حالی عنوان می شود که در پی تصمیم سه هفته پیش دولت محمود احمدی نژاد در ادغام تعدادی از وزارتخانه ها و تشکیل وزارتخانه های جدید، مجلس ایران این اقدام را خلاف قانون دانسته و خواستار تفسیر شورای نگهبان در این زمینه شده بود.

در واکنش به درخواست مجلس ایران، شورای نگهبان در تفسیری بر لزوم تصویب ادغام وزارتخانه ها توسط مجلس تاکید کرده و آیت الله خامنه ای نیز این تفسیر را لازم الاجرا دانسته بود.