احمدی نژاد سخنران شب سالگرد درگذشت آیت الله خمینی است

ستاد برگزاری مراسم بیست و دومین سالگرد درگذشت آیت الله روح الله خمینی، رهبر سابق جمهوری اسلامی، گفته است که محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، شامگاه جمعه، ۱۳ خرداد، پس از نماز مغرب و عشا در آرامگاه آیت الله خمینی سخنرانی می کند.

مراسم اصلی سالگرد درگذشت آیت الله خمینی روز شنبه، ۱۴ خرداد، برگزار خواهد شد و بنا بر اطلاعیه این ستاد، سید حسن خمینی، نوه آیت الله روح الله خمینی، و آیت الله علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی، سخنرانان اصلی این مراسم هستند.

سال گذشته، محمود احمدی نژاد نیز از سخنرانان در مراسم روز چهاردهم خرداد بود و پس از او، گروهی از حاضران، سخنرانی سید حسن خمینی را با شعارهایی در انتقاد از موضعگیری او در قبال اعتراضات انتخاباتی، مختل کردند.

آقای احمدی نژاد در پایان سخنرانی سال گذشته خود، ظاهرا بدون توجه به برنامه سخنرانی نوه آیت الله خمینی، اعلام کرد که رهبر جمهوری اسلامی سخنران بعدی خواهد بود.

مراسم سال جاری در حالی برگزار می شود که محمود احمدی نژاد، که اعلام پیروزی او در انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری به اعتراضات گسترده مردم منجر شد، به خاطر ابراز مخالفت با برخی نظرات رهبر جمهوری اسلامی هدف حملات تند برخی از مقامات و روحانیون حکومتی قرار گرفته است.

دو سال پیش، در حالیکه در اعتراض به آنچه که تقلب گسترده انتخاباتی به نفع آقای احمدی نژاد خوانده می شد تظاهرات گسترده ای برگزار شده بود، آیت الله خامنه ای ضمن حمایت از نتیجه انتخابات، بر همفکری خود با آقای احمدی نژاد تاکید نهاد.