'دختر عزت الله سحابی درگذشت'

به روز شده:  06:46 گرينويچ - چهارشنبه 01 ژوئن 2011 - 11 خرداد 1390

به گزارش سایت های جرس و میزان نیوز، هر دو نزدیک به مخالفان دولت ایران، هاله سحابی، دختر عزت الله سحابی، در گذشته است.

هاله سحابی، در مراسم تشییع جنازه عزت الله سحابی و در پی درگیری نیروهای امنیتی با تشییع جنازه کنندگان به بیمارستان منتقل شده، اما تلاش های پزشکی برای نجات جان وی بی نتیجه مانده است.

در صفحه فیس بوک عزت الله سحابی، سخنان یحیی شامخی، فرزند هاله سحابی نقل شده است که گفته است: "موقعی که پیکر مهندس [سحابی] را برای تشییع بیرون آوردیم ماموران جلوگیری کردند و اجازه تشییع ندادند، جر و بحث شدید شد و فضا متشنج بود. خیلی اذیت کردند و بالاخره جنازه را به زور کشیدند و بردند."

در ادامه نقل قول آمده است: "جنازه را که به زور کشیدند مادرم افتاد. بی هوش بود، تا دکتر به ما گفت ایست قلبی کرده. مادرم هم رفت."

هاله سحابی، عضو "شورای مادران صلح" و از محکومان سیاسی حوادث پس از انتخابات ۲۲ خرداد ۱۳۸۸ بود که بهمن ماه گذشته برای اجرای حکم دو سال حبس‌ خود، به زندان اوین فراخوانده شده بود.

پدر وی عزت الله سحابی، رئیس شورای فعالان ملی – مذهبی و از چهره های معروف منتقد حکومت در دوران قبل و بعد از انقلاب ایران، دیروز در سن ۸۱ سالگی درگذشته بود.

BBC © 2014 بی بی سی مسئول محتوای سایت های دیگر نیست

بهترین روش دیدن این صفحه بر روی آخرین مرورگر مجهز به CSS است. با اینکه مرورگر کنونی تان قابلیت نمایش سایت را دارد ولی امکان بهترین تجربه تصویری را به شما نمی دهد . لطفا در صورت امکان مرورگر خود را به آخرین نسخه ارتقا دهید.