لغو مسابقه زنان فوتبالیست ایران به دلیل پوشش اسلامی

مسابقه تیم ملی فوتبال زنان ایران با اردن در مقدماتی المپیک لندن به دلیل مخالفت فیفا با پوشش اسلامی زنان فوتبالیست ایرانی، لغو شد.

دیشب سیزدهم خرداد تیم زنان ایران قرار بود در اردن به دیدار تیم زنان این کشور برود، اما بنابر گزارش خبرگزاری های ایران، "مسئول بحرینی برگزار کننده مسابقات از حضور بانوان ایرانی با پوشش اسلامی جلوگیری کرد."

تیم ایران در دور مقدماتی صدر نشین گروه خود شده و به مرحله دوم رسیده بود اما به دلیل مخالفت فیفا با پوشش زنان ایرانی، اردن با نتیجه سه بر صفر برنده اعلام شد.

ایرنا خبرگزاری دولتی ایران گزارش داده که بازیکنان تیم ملی فوتبال زنان ایران پس از حضور در زمین و با تشویق تماشاگران "وزرشگاه را با چشمانی اشک آلود ترک کردند."

در پی این اتفاق، علی کفاشیان رئیس فدراسیون فوتبال ایران گفته است که "این فدراسیون از مسئول برگزار کننده این رقابت ها به فدراسیون بین المللی فوتبال (فیفا) شکایت می کند."

به گفته آقای کفاشیان، فدراسیون فوتبال ایران مکاتباتی با سپ بلاتر رئیس فیفا در خصوص حضور زنان فوتبالیست ایرانی با پوشش اسلامی انجام داده بود و موافقت وی را کسب کرده بود.

آنطور که آقای کفاشیان گفته در قانون فیفا هیچ کشور حق ندارد با پوشش اسلامی در رقابت ها حاضر شود "اما فدراسیون فوتبال ایران رایزنی های لازم را در این مورد انجام داده بود."