'روزه سیاسی' در سومین روز مرگ هدی صابر

تعدادی از خانواده‌های زندانیان سیاسی طی بیانیه‌ای اعلام کردند که به مناسبت سومین روز مرگ هدی صابر در روز ۲۵ خرداد روزه سیاسی خواهند گرفت.

سایت کلمه بیانیه این گروه از خانواده های زندانیان سیاسی را منتشر کرده است.

به نوشته امضا کنندگان این بیانیه، پس از خبر مرگ هاله سحابی، "هدی صابر در حیات زندان اوین نماز به جای آورده و از آن زمان اعتصاب غذا را به عنوان تنها ابزاری برای رساندن صدا و اعتراضش در برابر این رفتارهای غیر انسانی انتخاب می کند".

امضا کنندگان این بیانیه همچنین به نامه ۶۴ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ زندان اوین اشاره کرده و می نویسند: "بر اساس شهادت ۶۴ نفر از شریف ترین فرزندان این سرزمین هدی صابر مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود."

در این نامه این زندانیان سیاسی با تاکید بر اینکه آقای صابر در یک سال گذشته هیچ گونه عارضه و بیماری نداشته است، اعلام کردند: "آقای صابر در هشتمین روز اعتصاب غذایش دچار درد در ناحیه سینه و اختلال سیستم گوارشی شد که ساعت چهار بامداد سحرگاه جمعه ۲۰ خرداد برای نخستین بار به بهداری اوین منتقل شد، اما دو ساعت بعد در حالی که از درد به خود می پیچید به بند بازگردانده شد و از صدای فریاد او هم اتاقی هایش بیدار شدند. در این هنگام آقای صابر گفت: در بهداری نه تنها هیچ رسیدگی به وضعیت من نشد بلکه مورد ضرب و شتم و توهین قرار گرفته ام و توسط مامورانی در لباس پرسنل بهداری از اتاق درمان بیرون انداخته شدم."

آقای صابر روزنامه نگار و فعال ملی - مذهبی که در پی اعتصاب غذا در بند ۳۵۰ زندان اوین دچار عارضه قلبی شده بود، روز یکشنبه (۱۲ ژوئن)در بیمارستان مدرس تهران درگذشت.

براساس گزارش های رسیده از تهران، پیکر هدی رضازاده صابر، "تحت تدابیر شدید امنیتی "روز دوشنبه (۱۳ ژوئن) در قطعه ۱۰۰ بهشت زهرا به خاک سپرده شد.