فرمانده پلیس ایران: ادغام وزارتخانه ارتباطات کار ناصوابی است

فرمانده پلیس ایران می گوید که ادغام وزارت ارتباطات و فناوری با سایر وزارتخانه ها کار ناصوابی است و پلیس را از بعد امنیتی دچار مشکل می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) اسماعیل احمدی مقدم، فرمانده پلیس ایران رور پنج شنبه ۱۹ خرداد(۹ژوئن) در زنجان گفت:"با توجه به اینکه استفاده از فناوری های مختلف و فضای سایبری در انجام تخلفات و آشوب ها، مدنظر متخلفان قرار دارد به همین خاطر انتظار داریم تا نمایندگان در رابطه با ادغام این وزارتخانه با سایر وزارتخانه ها، تجدید نظر کنند."

آقای احمدی مقدم گفت که استفاده از فناوری‌های نوین در شرایطی که بسیاری از تخلفات از این طریق صورت می گیرد از ملزومات نیروی انتظامی است که این امر در طرح ادغام وزارتخانه ها مورد غفلت واقع شده است.

دولت ایران، اعلام کرده است که با استناد به بخشی از بند ۵۳ قانون برنامه پنجم توسعه کشور در مورد کاهش شمار وزارتخانه ها، تعدادی از آنها‌ را با یکدیگر ادغام می کند.

ادغامی که واکنش مجلس را در پی داشت که معتقد بود دولت نمی تواند بدون کسب مجوز قوه مقننه، به تشکیل وزارتخانه های جدید مبادرت ورزد و برای این منظور، ارائه لایحه ای به مجلس ضرورت دارد.

تاکنون تلاش هایی از جمله با مداخله آیت الله خامنه ای برای حل و فصل این اختلاف بین مجلس و دولت صورت گرفته است.