استاندار تهران: برای رفع گردوغبار هوای تهران باید دعا کرد

استاندار تهران می گوید که کاری جز دعا برای مهار گردوغبار تهران نمی توان انجام داد.

به گزارش خبرگزاری مهر مرتضی تمدن، استاندار تهران در مورد موج جدیدی از ریزگردها به پایتخت که موجب تشدید آلودگی هوای تهران شده است، گفت:" گردوخاک هوا را آلوده کرده و باید دعا کنیم که انشالله این گردوخاک هر چه زودتر برطرف شود."

استاندار تهران در مورد آب تهران نیز گفت که آب این شهر هیچ مشکلی ندارد و هر کسی می گوید آب تهران تهران آلوده است، دروغ می گوید.

سازمان هواشناسی ایران روز سه شنبه ۱۷ خرداد پیش بینی کرد که حجم ذرات معلق در هوای تهران تا پایان هفته جاری بالا باشد، اما احتمال داد که در روز پنجشنبه در تهران رگبار ببارد..

ذرات معلق (ریز گردها) از ابتدای سال ۱۳۹۰ هوای تهران را در شرایط ناسالم قرار داده است به نحوی که کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران که معمولا در زمستان تشکیل جلسه می دهد، این بار در نیمه دوم خرداد تشکیل جلسه داد تا برای این مشکل تدبیری بیندیشد..

درسال‌های اخیر پدیده افزایش گرد و غبار معلق در هوا، به شکل مقطعی در برخی مناطق ایران به ویژه شهرهای جنوبی و غربی سبب آلودگی شدید هوا و کاهش دید در این شهر‌ها شده بود، اما در دو سال گذشته این پدیده شدید‌تر و وسیع‌تر شده است.

به گفته کار‌شناسان، گسترش بیابان‌ها و بی‌توجهی به طرح‌های بیابان زدایی در کشورهای عراق، عربستان، اردن و سوریه یکی از دلایل این آلودگی‌ها است، اما بیشتر این گرد و غبار از بیابان‌های همسایه غربی ایران، یعنی عراق وارد ایران می‌شود.