'به هشدارهای آلودگی و گردوغبار در تهران بی توجهی شد'

به گزارش خبرگزاری ایسنا، بر اساس آخرین اطلاعات ایستگاه‌های سنجش آلودگی هوا غلظت آلاینده‌ها در تمامی نقاط تهران فراتر از حد مجاز بوده و در مناطق پرتردد خصوصا ایستگاه‌های اقدسیه، آزادی، شهرک چشمه و شهر ری بیشتر از سایر نقاط است.

محسن جباری، مدیر کل هواشناسی استان تهران در همین رابطه گفت: "غلظت گرد و غبار در پایتخت به بیشترین میزان خود طی چند روز گذشته رسیده و روند گرد و غبار با شدت کمتر - اگر کانون جدیدی شکل نگیرد - تا سه شنبه ادامه می یابد."

در همین رابطه یوسف رشیدی، مدیر کل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، وضع فعلی را نتیجه بی توجهی به هشدارهای ۲ سال قبل دانست و گفت: "تیرماه دو سال قبل که برای نخستین بار گرد و غبار به تهران آمد اعلام کردیم که در سال‌های بعد اگر کاری صورت نگیرد پیدایش آلودگی و گرد و غبار در پایتخت با شدت بیشتری رخ می‌دهد و هر سال موج گرد و غبار بیشتر می‌شود که این امر را هم‌اکنون شاهدیم".

از سوی دیگر محمد رضا محمودی، معاون عمرانی استان تهران گفت: "هفته پيش، جلسه اضطرار آلودگی هوا برگزار شد اما در حال حاضر ميزان گرد وغبار در هوا افزايش زيادی پيدا نكرده است. شرايط هوای تهران در حالت اضطرار قرار ندارد و به همين دليل به تشكيل جلسه كميته مواقع اضطرار نيازی نيست."