رئیس بهداری زندان اوین: هدی صابر در اعتصاب غذا نبود

در حالیکه گزارشهایی از درگذشت هدی صابر هنگام اعتصاب غذا انتشار یافته و واکنش هایی را در داخل و خارج ایران در پی داشته، رئیس بهداری زندان اوین گفته است که وی اعتصاب غذا نکرده بود و در اثر "سکته قلبی وسیع" درگذشته است.

ایرنا به نقل از رئیس بهداری زندان می نویسد که هدی صابر "سال گذشته که در زندان بود، در چند مورد به علت بیماری های معمولی مثل سرماخوردگی، ضعف و بی حالی و سرگیجه به بهداری بازداشتگاه مراجعه کرد و در یکی از موارد به دستور پزشک معالج، از او نوار قلبی نیز گرفته شد گرچه مورد خاصی مشاهده نشد."

این کارمند زندان اوین گفته است هدی صابر بعد از ظهر روز جمعه ۱۹ خرداد به دلیل درد در ناحیه قفسه سینه به بهداری زندان مراجعه کرد که از او نوار قلبی هم گرفته شد که "علائم مشکوک از ناراحتی های قلبی در نوار قلبی وی مشاهده نشد" و افزوده است که آقای صابر اعلام کرد که ناراحتی او تسکین یافته و به بند بازگردانده شد.

رئیس بهداری زندان اوین در عین حال افزوده است که یک ساعت بعد، هدی صابر بار دیگر به علت احساس درد به بهداری زندان مراجعه کرد "و با دستور پزشک معالج، سرم درمانی شروع و نوار قلبی از وی گرفته شد که با توجه به تغییرات مشاهده شده" بلافاصله به بیمارستان مدرس تهران اعزام شد.

به گزارش ایرنا، رئیس بهداری زندان اوین تاکید کرده که هدی صابر اعتصاب غذا نداشته و افزوده است: "براساس ادعای مرحوم صابر که گفته بود من در اعتصاب غذا هستم، از مسئولان بند نامبرده خواسته می شود که آیا این ادعا درست است؟ آنها هم گفتند چنین مساله ای نیست."

پیشتر، سایت کلمه گزارش کرده بود که پیکر هدی صابر، روزنامه نویس زندانی که در زمان اعتصاب غذا درگذشته بود، ظهر روز دوشنبه در میان تدابیر شدید امنیتی در بهشت زهرا تشییع و دفن شد.