'حضور گسترده نیروهای امنیتی همزمان با سالروز ۲۵ خرداد'

همزمان با دومین سالروز بزرگترین راهپیمایی مخالفان دولت در ایران پس از انتخابات جنجالی ۲۲ خرداد ۸۸، مخالفان می گویند که نیروهای امنیتی در برخی از میادین اصلی شهرهای تهران و مشهد مستقر شده اند.

ویدئویی از سایت یوتیوب بر روی وبسایت جرس، نزدیک به مخالفان دولت در ایران، قرار گرفته که تاریخ بارگذاری آن مربوط به امروز (۲۵ خرداد - ۱۵ ژوئن) است و نشان می دهد که میدان ولیعصر تهران مملو از نیروهای امنیتی و انتظامی است به طوری که دور تا دور این میدان، خودروهای انتظامی و نیروهای پیاده انتظامی و ضد شورش مشاهده می شوند.

در این تصاویر که گفته می شود مربوط به امروز است، اکثر فروشگاه های حاشیه میدان ولیعصر تعطیل است و تردد عابران در پیاده روها نیز حالتی غیرعادی ندارد اما با این وجود حضور نیروهای امنیتی و انتظامی بسیار چشمگیر است.

ویدئوی مشابهی از میدان آزادی تهران نیز منتشر شده که حضور نیروهای انتظامی را نشان می دهد. دو سال پیش و در روز ۲۵ خرداد، میدان آزادی تهران شاهد حضور صدها هزار نفر از معترضان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری بود که با شعار "رای من کجاست؟" در این میدان بزرگ تجمع کرده بودند.

مخالفان دولت ایران پس از اعلام روز یکشنبه ۲۲ خرداد برای حضور هواداران جنبش سبز در حد فاصل میدان های ونک و ولیعصر تهران، اعلام کرده بودند که روزهای ۲۵ و ۲۶ خرداد نیز به مناسبت دومین سالروز راهپیمایی میلیونی ۲۵ خرداد ۸۸ و نیز گرامیداشت کشته شدگان وقایع انتخاباتی دو سال گذشته به خیابان ها خواهند آمد و بر سر مزار کشته شدگان حاضر خواهند شد.

وبسایت سحام نیوز، نزدیک به مهدی کروبی هم امروز با انتشار خبری کوتاه، گزارش کرده که "صدها نفر از نیروهای انتظامی و امنیتی با حضور پر رنگ خود در خیابان های راهنمایی و احمدآباد مشهد، جو سنگین امنیتی را برقرار کرده اند."