دستغیب: درآمد حاصل از کتک زدن دیگران حرام است

آیت الله علی محمد دستغیب، یکی از مراجع تقلید منتقد حکومت ایران، در جلسه هفتگی تفسیر قرآن گفته است "کسى که پول مى‏ گیرد تا دیگران را کتک بزند و رعب و وحشت ایجاد کند، مال حرام به دست آورده است."

وبسایت حدیث سرو، نزدیک به آیت الله دستغیب، روز پنجشنبه ۲۶ خرداد به نقل از این مرجع تقلید علت انتقادهای تند او در دوسال گذشته از حکومت ایران را چنین بیان کرده است: "فروبستن زبان از بیان حقایق و انتقادات، موثر دیدن غیر خدا (شرک) است؛ یعنى اگر بخاطر حفظ مرید و حوزه و مسجد و ریاست خود سکوت کنیم، غیر خدا را لحاظ کرده ‏ایم."

وی با اشاره به اخلاق حرفه ای و آموزه های دینی مربوط به آن گفت: "مال حرام تنها منحصر در کسب حرام نیست. کسى هم که پول مى‏ گیرد تا دیگران را کتک بزند و رعب و وحشت ایجاد کند، مال حرام به دست آورده و لقمه حرام خورده است و نطفه فرزندانش نیز از لقمه حرام تشکیل مى ‏شود در نتیجه فرزند بدتر از پدر مى‏ شود و سالها بعد بسیارى از افراد جامعه حاصل نطفه حرام و لقمه حرام مى‏ شوند."

این عضو مجلس خبرگان همچنین با اشاره به "دیندار" بودن مردم ایران گفته: "همين الان هم اگر (مردم) از بزرگان دين و كشور عمل صحيح ببينند استقبال مى ‏كنند. آقايان بزرگان هم بيايند همه زندانيان سياسى را آزاد كنند. آقاى ميرحسين موسوى و كروبى را از حصر در آورند و مطابق قانون عمل كنند و انتخابات را به طور صحيح برگزار نمايند. اين كارها موج خوشحالى فراوانى در بين مردم ايجاد مى‏كند و حتى اگر چند نفر هم عصبانى شوند و دست به اغتشاش بزنند، ديگران مهارشان مى‏ كنند."

آقای دستغیب که عضو مجلس خبرگان رهبری است، چند روز پیش نیز در سخنرانی دیگری خواستار آزادی میرحسین موسوی و مهدی کروبی، از رهبران مخالفان دولت در ایران شده بود.