درخواست اصلاح طلبان برای پایان دادن به اعتصاب غذا در اوین

گروه های سیاسی و چهره های اصلاح طلب ایران خواهان پایان گرفتن اعتصاب غذای ۱۲ زندانی در زندان اوین شده اند.

جبهه مشارکت ایران اسلامی و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی از زندانیانی که دست به اعتصاب غذا زده اند خواسته اند تا به اعتصاب خود پایان دهند.

جبهه مشارکت در بیانیه خود از از قوه قضاییه خواسته است "با آزاد کردن همه زندانیان سیاسی بخش مهمی از ماموریت نماینده حقوق بشر سازمان ملل را که بی تردید در برابر آن تسلیم خواهند شد، بلا موضوع کند."

همزمان سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی شاخه خارج از ایران، در اطلاعیه خود از زندانیان خواسته است تا "برای جلوگیری از آسیب های بیشتر به سرمایه های گرانقدر حنبش سبز ایران نسبت به شکستن اعتصاب غذای خود اقدام کنند."

در همین حال شورای هماهنگی راه سبز امید در اطلاعیه ای ضمن درخواست پایان اعتصاب غذا از مردم خواسته است تا در شامگاه چهارشنبه اول تیرماه ۱۳۹۰ با سردادن فریاد الله اکبر حمایت خود را از خواسته اعتصاب کنندگان اعلام کنند.

۱۲ زندانی اصلاح طلب و فعال ملی مذهبی زندانی در زندان اوین در پی مرگ هدی صابر با درخواست رسیدگی به مرگ این فعال ملی مذهبی دست به اعتصاب غذا زده اند. این زندانیان می گویند مسوولین زندان در حالی نسبت به ضرب و شتم و توهین به مرحوم هدی صابر اقدام کرده اند که او به دلیل بیماری و علایم حمله قلبی به درمانگاه زندان منتقل شده بود.