مجلس ایران تجاوز به عنف در شهرهای این کشور را بررسی می‌کند

یک نماینده مجلس شورای اسلامی در ایران، از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی موارد تجاوز به عنف در برخی از شهرهای این کشور خبر داده است.

حسن نوروزی، عضو کمیسیون سیاست داخلی و امور شوراها در مجلس ایران، به ایسنا، خبرگزاری دانشجویان ایران گفته است که همراه دو نماینده دیگر از مجلس، نماینده ای از نیروی انتظامی و نماینده ای از وزارت کشور، ماموریت یافته تا موضوع تجاوز در شهرهای اصفهان، کاشمر، گلستان و بوشهر را بررسی کند.

به گفته نماینده مجلس ایران قرار است قصور احتمالی نیروی انتظامی و مسئولان شهری و امنیتی در این حوادث بررسی شود.

آقای نوروزی همچنین گفته است این مساله پنجاه درصد برای ما مشکوک است که نکند جریان خاص برون مرزی در این باره فعالیت می‌کند و به آن دامن می‌زند.

به گفته او موضوع مطرح شده در باره تجاوز دسته جمعی و اخبار مربوط به تجاوزاتی که اخیرا صورت گرفته ممکن است "ساختگی" باشد.

عضو کمیسیون سیاست داخلی مجلس ایران می گوید که خارجی ‌ها می‌خواهند بگویند که در ایران امنیت وجود ندارد و بحران اخلاقی و اجتماعی است تا این مسئله را تبلیغ کنند و در بنگاه های خبری خارجی و روزنامه‌ها به آن دامن بزنند.

آقای نوروزی می گوید که اگر این موضوع جنبه‌ امنیتی داشته باشد، باید راهکار آن را پیدا کرده و به وزارت کشور اعلام کنیم و اگر هم جنبه بحران اجتماعی داشته باشد باید از طریق وزارت کشور نیروی انتظامی مسئولان بسیج و وزارت اطلاعات راهکاری برای آن بیابیم.