آتش سوزی 'خرابکارانه' در اتاق منشی های هاشمی رفسنجانی

مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتشار اطلاعیه ای از وقوع آتش سوزی "خرابکارانه" در اتاق منشی های اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجمع، خبر داده است.

بر اساس اطلاعیه مجمع که خبرگزاری های ایران آن را منتشر کرده اند این آتش سوزی در ساعت۲.۳۰ بامداد دوشنبه سی ام خرداد رخ داده است.

اطلاعیه مجمع تشخیص می گوید یکی از اتاق‌های ساختمان قدس، دفتر مجمع تشخیص مصلحت نظام، در اقدامی "خرابکارانه" دچار حریق شد و تمام وسایل آن در آتش سوخت.

مجمع تشخیص این اقدام را "قابل تامل و مشکوک" خوانده و اعلام کرده است که شخصی با ورود به ساختمان قدس، با وسیله‌ای اتاق محل استقرار منشی‌های اکبر هاشمی رفسنجانی را به آتش کشیده و متواری شده است.

این اطلاعیه می گوید منشی کشیک دفتر مجمع که در اتاق در حال استراحت بوده دچار سوختگی و به بیمارستان منتقل شده است.

مطابق اعلام مجمع تشخیص مصلحت، علیرغم حضور ماموران آتش‌نشانی و جلوگیری از گسترش آتش به قسمت‌های دیگر این ساختمان، اتاق منشی های رئیس مجمع تشخیص مصلحت با تمام وسایل آن در شعله‌های آتش سوخته است.

اطلاعیه مجمع می گوید که دوربین‌های حفاظتی از لحظه ورود "خرابکار" به مجمع تا لحظه فرار از چهره او تصویرهای روشنی ثبت کرده‌اند که این تصاویر در اختیار مراجع و مسئولان ذیربط قرار گرفته است.

اطلاعیه مجمع تشخیص مصلحت می گوید: "در صورت تلاش مناسب نهادهای حفاظتی و امنیتی ذیربط، همه ابعاد این حادثه آشکار می‌شود و اطلاعات به دست آمده در زمان مناسب در اختیار امت بزرگوارمان قرار خواهد گرفت."

مجمع تشخیص مصلحت نظام در بخشی از کاخ مرمر تهران مستقر است که نام آن در سال های اخیر به ساختمان قدس تغییر داده شده است.