دادستان تهران: سخنان رهبری اتمام حجت با رسانه‎‌ها بود

عباس جعفری دولت آبادی، دادستان عمومی و انقلاب تهران هشدار دیروز آیت الله علی خامنه ای در مورد افشای نام متهمان و محکومان پرونده های قضایی را اتمام حجت با رسانه ها دانست و گفت که با رسانه های خاطی برخورد خواهد شد.

آقای دولت آبادی امروز سه شنبه ۷ تیر (۲۸ ژوئن) گفت: "رسانه ها باید به سر خط برگردند و ابتدا صحت اخبار و دوم داشتن مجوز قضایی برای انتشار اخبار را سرلوحه کار خود قرار دهند".

او گفت که رهبر ایران در سخنان دیروزش با انتشار اتهامات افراد و هویت متهمان پرونده ها پیش از قطعی شدن حکم مخالفت کرده است و دادستانی با چنین روش هایی برخورد می کند.

آیت الله خامنه ای دیروز در دیدار با مسئولان قوه قضائیه ایران گفته بود: "یک نفرى متهم به یک معنائى می شود؛ قوه قضائیه وظیفه دارد که از راه هائى که قانون معین کرده، تحقیق کند و مشخص کند که این اتهام وارد است یا وارد نیست. صرف متهم شدن که جرم نیست. به هر کسى ممکن است یک اتهامى وارد شود. تا وقتى که از طریق قانونى جرم ثابت نشده است، نه در خود قوه، نه در بیرون قوه، نه در تریبون ها و منبرهاى رسمى، نه در وسائل ارتباط جمعى، کسى حق ندارد آبروى یک مسلمانى را ببرد".

او در بخش دیگری از سخنان خود گفته بود: "حتی اگر فرض کنیم یک نفر جرمی کرده و جرم او در دادگاه صالح اثبات هم شده است؛ این شخص به مجازات هم محکوم شده است، فرض کنید رفته زندان، چه لزومی دارد ما اسم او را در روزنامه ها منتشر کنیم تا بچه این آدم که مدرسه می رود، دیگر رویش نشود مدرسه برود؟"

در ماه های اخیر گروهی از اصولگرایان منتقد دولت از قوه قضائیه به دلیل آنچه تعلل در رسیدگی به اتهامات مقامات ارشد دولتی می خواندند، انتقاد کردند و در مواردی علیه آنها دست به افشاگری زدند.