ریاست جمهوری: سخنان احمدی نژاد درباره قاچاق کالا تحریف شده

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران طی بیانیه اعلام کرده است که رسانه ها سخنان اخیر محمود احمدی نژاد درباره موضوع قاچاق کالا در اسکله های نظامی را تحریف کرده اند.

رئیس جمهوری ایران روز شنبه (۱۱ تیر)، در همایشی مربوط به پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و ارز در تهران گفته بود: "بین ۵۵ تا ۶۰ میلیارد نخ سیگار در ایران مصرف می شود که معادل ۲ هزار میلیارد تومان است. این رقم همه قاچاقچیان درجه یک دنیا را به طمع می اندازد، چه رسد به «برادران قاچاقچی» خودمان."

ناظران عبارت "برادران قاچاقچی خودمان" توسط محمود احمدی نژاد را احتمالا کنایه ای به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نهادهای امنیتی- نظامی مشابه ارزیابی کرده اند.

پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری ایران در واکنش به "انتشار خبر ناقص و تحریف شده از سخنان رئیس‌ محترم جمهور" نوشته است: "ضمن اظهار تاسف از اقدام غیراخلاقی و غیرحرفه ‌ای برخی خبرگزاری‌ها و سایت‌های خبری در انتشار چنین اخباری بار دیگر تاکید می‌شود که تنها مرجع موثق و معتبر انتشار اخبار رییس محترم جمهور، سایت ریاست جمهور و مرکز ارتباطات، اطلاعات و تبلیغات دفتر رییس ‌جمهور است."

سرلشگر محمد علی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران، پیشتر در واکنش به سخنان محمود احمدی نژاد، مطرح شدن موضوع قاچاق کالا از اسکله‌های نظامی را حرفی انحرافی دانسته بود.

به گفته او: "این ارگان (سپاه) همچون سایر نهادهای نظامی اسکله‌هایی نظامی در اختیار دارد اما هیچگونه مبادله تجاری در آنها انجام نمی‌دهد."