انتقاد تند محمد رضا خاتمی از سخنان فرمانده سپاه

محمد رضا خاتمی، عضو شورای مرکزی حزب مشارکت و برادر رئیس جمهوری سابق ضمن انتقاد از سخنان اخیر محمد علی جعفری، فرمانده سپاه پاسداران درباره شرایط شرکت محمد خاتمی در انتخابات، به او درباره "خط و نشان کشیدن" برای سیاستمداران هشدار داد.

محمد رضا خاتمی در نامه ای خطاب به محمدعلی جعفری، مداخله سپاه پاسداران در امور سیاسی را "خلاف راه" آیت الله خمینی، بنیانگذار جمهوری اسلامی دانست و رفتار او را به "حکومت نظامیان کودتا" تشبیه کرد.

این نامه در سایت نوروز، وابسته به حزب مشارکت و دیگر سایت های نزدیک به مخالفان دولت ایران منتشر شده است.

سرلشگر محمدعلی جعفری در مصاحبه ای با خبرگزاری مهر که این هفته منتشر شد، امکان شرکت محمد خاتمی، رئیس جمهوری سابق ایران در انتخابات را به موضع گیری او مشروط کرد.

آقای جعفری گفت: "افرادی از جریانات اصلاح طلب که از خط قرمزها عبور نکرده اند، طبیعی است که در رقابت های سیاسی می توانند شرکت کنند، اما این که آقای خاتمی تا چه اندازه می تواند موفق شود، بستگی به موضع گیری های او دارد."

حسن خمینی، نوه آیت الله خمینی هم در واکنش به موضع آقای جعفری، بر سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی در منع شرکت نظامیان در امور سیاسی تاکید کرده است.

به گزارش سایت کلمه، آقای خمینی نوشت: " سردار عزیز (محمد علی جعفری) مگر شما خود و ارگان وابسته به خود را ملتزم به اصول انقلاب و دستورات امام نمی دانید؟"