قتل دختر دانشجو 'در برابر دیدگان مردم تهران'

داریوش قنبری، نماینده مجلس ایران، در مصاحبه با خبرگزاری ایلنا، ضمن اشاره به قتل یک دختر دانشجو که با ضربات چاقو "در برابر دیدگان مردم تهران" از پای درآمد، گفته است که این واقعه "در ادامه جنایات دیگری همچون تجاوز دستجمعی به زنان، اعضای مجلس را نسبت به افزایش نا امنی های اجتماعی و سیاسی حساس کرده است."

در گزارش خبرگزاری ایلنا در روز جمعه، ۱۷ تیر (۸ ژوئیه) آمده است که روز پنجشنبه، مهسا، دانشجوی رشته ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی، هنگام عبور از روی پل عابر پیاده در نزدیک پل مدیریت تهران، مورد حمله یک دانشجوی پسر به نام کوشا قرار گرفت که در خواستگاری از او ناکام مانده بود.

براساس این گزارش، این دانشجوی دختر که با بیش از چهل ضربه چاقو مضروب شده بود، به بیمارستان انتقال یافت اما در گذشت و ضارب نیز که در صدد فرار از محل برآمده بود، توسط رهگذران دستگیر شد.

آقای قنبری "نگاه جنسیتی نسبت به جامعه" را باعث ایجاد زمینه تهدید علیه زنان دانسته و گفته است که نمایندگان مجلس در قالب طرح سئوال و حتی استیضاح وزیر کشور، نسبت به این پدیده واکنش نشان خواهند داد.

به گزارش ایلنا، نگهبان پل گفته است: "ما با پلیس تماس گرفتیم اما ماموران پلیس خیلی دیر رسیدند، ماموران اورژانس هم نرسیدند و مجبور شدیم با وانت او را به بیمارستان برسانیم."