حداد عادل: استعفای ولایتی از کمیته سه نفره اصولگرایان شایعه بود

غلامعلی حداد عادل می گوید که انتشار خبر استعفای علی اکبر ولایتی از همان ابتدا هم شایعه بود.

به گزارش خبرگزاری مهر غلامعلی حداد عادل، نماینده مجلس ایران در گفت و گو با خبرگزاری مهر گفت: "بعضی از اصولگرایان گاهی تعابیری را به کار می برند که مخالفان آن را برجسته کرده و اذهان را مشوش می کنند که همین امر موجب دلسردی مردم می شود.

برخی از اصولگرایان پیشتر حضور علی اکبر ولایتی که مشاور آیت الله علی خامنه ای و از چهره های نزدیک با رهبر ایران است را در این جمع به مصلحت نمی دانستند.

آقای حداد عادل با بیان اینکه نباید سهم خواهی در بین اصولگرایان وجود داشته باشد، "نکته مهم را این دانست که شایسته ترین افراد به مجلس راه پیدا کنند."

این نماینده مجلس، سهم خواهی را عاملی برای تفرقه در بین نیروهای اصولگرا خواند.

پیش از این محسن یحیوی، از اعضای جامعه اسلامی مهندسین که یک تشکل محافظه کار سیاسی در ایران است از ترکیب نمایندگان "جبهه متحد" اصولگرایان انتقاد کرده و گفته بود که تشکل های اصولگرا باید متناسب با وزن خود در این جبهه نماینده داشته باشند.

اوایل آبان ماه ۱۳۸۹ نشستی میان گروهی از چهره های جناح اصولگرا با محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران برگزار شد تا در مورد اتحاد اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده تصمیم گیری شود.

بعد از این نشست کمیته ای سه نفره متشکل از حبیب الله عسگر اولادی، علی اکبر ولایتی و غلامعلی حدادعادل مامور تلاش برای ایجاد اتحاد میان اصولگرایان شدند.

نهمین دوره انتخابات مجلس ایران قرار است اسفند ماه سال جاری خورشیدی برگزار شود.