'همه امضا کنندگان سوال از رئیس جمهور، اصول گرا هستند'

موسی​الرضا ثروتی نماینده بجنورد و عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس گفت که نمایندگان امضا کننده نامه سوال از محمود احمدی نژاد "تماما اصول گرا و حامی رئیس جمهور و مطیع مقام معظم رهبری هستند".

آقای ثروتی در مصاحبه با خبرآنلاین اظهار داشت: "سوال کنندگان حتی در نظر دارند که قبل از اجرای نهایی سوال از رئیس​جمهور نظر مقام معظم رهبری را اخذ و آخرین وضعیت این سوال را در نشستی بررسی کنند."

علی مطهری، پی‌گیری‌کننده اصلی طرح سوال از رئیس جمهور ایران است که دو هفته پیش با ۱۰۰ امضا تقدیم هیات رئیسه مجلس شد. هرچند اخیرا برخی از نمایندگان با طرح آن در جلسه علنی مجلس مخالفت کرده‌اند.

آقای مطهری دو روز پیش در مصاحبه‌ای گفت که به عقیده او اگر سوال از محمود احمدی نژاد "به صورت منطقی و اخلاقی و به دور از جنجال انجام شود"، رهبر جمهوری اسلامی با آن مخالفتی نخواهد داشت.

این در حالی است که روح الله حسینیان رئیس فراکسیون انقلاب اسلامی، فراکسیون اصلی حامی دولت در مجلس، پیش‌تر گفت که طرح سوال از رئیس جمهوری "قطعا" مورد رضایت آیت الله خامنه ای نیست.

اظهارات نماینده بجنورد در مورد "اصول گرا" بودن امضا کنندگان طرح سوال از رئیس جمهور در حالی صورت می‌گیرد که پیش از این، برخی نمایندگان اصلاح طلب نقش داشتن خود در این طرح را رد کرده بودند.

موسی​الرضا ثروتی در بخش دیگری از مصاحبه خود با خبرآنلاین گفت "شنیده است" رئیس​جمهور برای پاسخگویی به سوال نمایندگان در مجلس اعلام آمادگی کرده است.

تاکنون منبع دیگری این ادعای نماینده اصولگرای بجنورد را تایید نکرده است.