'قاتل پل مدیریت تهران' به اعدام در ملاء عام محکوم شد

روز چهارشنبه، ۵ مرداد (۲۷ ژوئیه)، رادیو و تلویزیون دولتی جمهوری اسلامی به نقل از رئیس شعبه ۷۱ دادگاه کیفری استان تهران گزارش کرد که امروز محاکمه عامل قتل یک دختر دانشجو در منطقه پل مدیریت تشکیل شد و دادگاه برای قاتل حکم اعدام در ملاء عام صادر کرد.

روز جمعه، ۱۷ تیر سال جاری خبرگزاری ایلنا گزارش کرد که روز پنجشنبه قبل از آن، یک دانشجوی دختر دانشگاه علامه طباطبایی هنگام عبور از روی پل عابر پیاده در نزدیکی پل مدیریت تهران در برابر چشم رهگذران، با ضربات چاقوی یک دانشجوی پسر که در خواستگاری از او ناکام مانده بود، به شدت زخمی شد و در بیمارستان درگذشت.

رادیو و تلویزیون دولتی ایران در مورد نحوه رسیدگی قضایی به این پرونده، که ظاهرا با سرعت صورت گرفته، جزئیات بیشتری منتشر نکرده و مشخص نیست که آیا حکم اعدام در دادگاه تجدید نظر نیز ابرام شده و به تایید دیوانعالی کشور رسیده است یا نه.

خبر صدور حکم اعدام برای ضارب دختر دانشجو در حالی انتشار می یابد که اخیرا رسانه های گروهی ایران گزارش های متعددی از افزایش قابل توجه در جرایم جدی منتشر کرده اند و روز گذشته، گروهی از مقامات جمهوری اسلامی، با حضور در مجلس، وقوع این جرایم را به عوامل بیگانه نسبت دادند و خواستار کنترل بر رسانه های داخلی در زمینه انتشار اخبار این نوع وقایع شدند.