'ایران با طرح گام به گام روسیه موافقت کرد'

یک نماینده مجلس ایران گفته ایران با طرح گام به گام پیشنهادی از طرف روسها برای شکستن بن بست مذاکرات هسته ای ایران و جامعه جهانی موافقت کرده است.

به گزارش وب سایت باشگاه خبرنگاران جوان حسین نقوی حسینی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در مجلس ایران ضمن بیان این مطلب افزوده: "اگر هم پیمانان غربی روسیه در چارچوب طرح پیشنهادی روسیه به پیش بروند، ایران نیز مانند گذشته به طور شفاف به سوالات آژانس بین المللی انرژی اتمی سازمان ملل متحد پاسخ خواهد داد تا به موازات این پاسخگویی، دامنه تحریم ها محدود شود."

واکنش ها در ایران به طرح پیشنهادی مسکو متغیر و گاه متضاد بوده است. در حالی که علاالدین بروجردی رییس کمیسیونی که آقای نقوی عضو آن است، از طرح پیشنهادی روسها استقبال نکرد، محمود احمدی نژاد رییس جمهوری هم گفت ایران گام خود را برداشته و نوبت جامعه جهانی است که گام خود را بردارد. خبرها حاکی از آن بود که علی اکبر صالحی وزیر خارجه ایران طرفدار این طرح است.

در متن منتشره توسط سایت ریاست جمهوری ایران از مصاحبه آقای احمدی نژاد با یک شبکه تلویزیونی راشا تودی (Russia Today)، اشاره ای به این طرح به چشم نمی خورد. بر این اساس مشخص نیست که صحبت های آقای نقوی صرفا گمانه زنی یا اظهار نظر شخصی وی بوده یا اینکه واقعا دولت ایران به طرح روسیه پاسخ مثبت داده است.