امیرارجمند: دولت حتی آب دریاچه ارومیه را هم امنیتی می بیند

اردشیر امیر ارجمند، سخنگوی شورای هماهنگی راه سبز امید با انتقاد از برخوردهای امنیتی که روز شنبه، پنجم شهریور ماه با معترضان به خشک شدن دریاچه ارومیه شد، اعلام کرد: "دولتی که دچار بحران مشروعیت است از همه چیز می‌ترسد. از شادی جوانان، از افطار در پارک‌ها و حتی آب دریاچه ارومیه را هم امنیتی می بیند".

به گزارش سایت کلمه، آقای امیرارجمند، مشاور ارشد میر حسین موسوی در ادامه گفت: "سیاست‌های اقتدارگرایانه و غیر عقلانی که باعث خسارات غیر قابل جبران در زمینه‌های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی شده است، اکنون چهره زشت و خشن خود را در حوزه حفاظت از محیط زیست و مسائل قومیتی نیز نشان می‌دهد".

آقای امیرارجمند با اشاره به اینکه معتقد است دولت یک مسئله کاملا غیر سیاسی را به عمد امنیتی می‌کند تا مردم را سرکوب کند، اضافه کرد: "آنها وظیفه خود را انجام نمی‌دهند چون با کار کارشناسی و مشکلات واقعی مردم کاری ندارند. فکر می‌کنند اگر به آب دریاچه دستور دهند خشک نشود امر آنها اطاعت می‌شود و دریاچه خشک نمی‌شود و اگر هم بشود حتما توطئه ای در کار است و وقتی مردم به صورت کاملا مسالمت آمیز دست به اعتراض می‌زنند تا از میراث طبیعی و محیط زیست خود حفاظت کنند, به شدیدترین وجه مورد سرکوب قرار می‌گیرند".

بر اساس گزارش شاهدان عینی از ایران، روز شنبه، پنجم شهریورماه نیروهای امنیتی تجمع معترضان به بی توجهی نسبت به خشک شدن دریاچه ارومیه را برهم زدند و ضمن ضرب و شتم معترضان تعدادی از آنها را بازداشت کردند.