دور جدید عملیات سپاه برای برخورد با پژاک در غرب ایران

بر اساس اعلام روابط عمومی نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران، نیروهای این واحد از سپاه پاسداران از روز جمعه، ۱۱ شهریور، دور جدیدی از عملیات نظامی را برای برخورد با گروه پژاک در مناطق مرزی غرب ایران آغاز کرده‌اند.

حمید احمدی، از فرماندهان عملیاتی نیروی زمینی سپاه پاسداران ایران گفته است که عملیات قبلی نیروهای سپاه پاسداران ایران در این منطقه، به طور مشروط و با درخواست دولت اقلیم کردی عراق در ماه رمضان متوقف شده بود.

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از آقای احمدی که گفته شده است در منطقه عملیاتی سپاه پاسداران در غرب ایران حضور دارد، نوشته است که "سپاه با تعیین شروطی، از جمله خروج کامل تروریست‌ها از مناطق مرزی غرب و پرهیز آنها از ارتکاب هر گونه عملیات تروریستی در این مناطق، مهلتی یک‌ماهه به آنها داده بود."

این فرمانده سپاه پاسداران ایران گفته است که پس از اتمام این مهلت یک‌ماهه، دستگاه‌های مهندسی نیروی زمینی سپاه روز جمعه (۱۱ شهریور) شروع به احداث جاده در حاشیه مرزها کردند، ولی اعضای "گروه پژاک" به تیراندازی و پرتاب خمپاره دست زدند که به مرگ دو نفر از نیروهای کرد بومی منجر شد.

او اضافه کرده است که در جریان عملیات سنگینی که نیروی زمینی سپاه از ساعت ۱۶ روز جمعه، ۱۱ شهریور آغاز کرد، حدود ۳۰ نفر از طرف مقابل کشته و زخمی شده‌اند.

حمید احمدی محدوده این عملیات را مرزهای مقابل سردشت و ارتفاعات جاسوسان اعلام کرده است.