قوه قضاییه ایران: دو تبعه آمریکایی متهم به جاسوسی آزاد نشده اند

قوه قضاییه ایران گزارش های خبری حاکی از تصمیم به آزادی جاشوا فتال و شین باوئر، دو شهروند آمریکایی زندانی در ایران را که روز گذشته انتشار یافته بود تکذیب کرده و گفته است که تقاضای وکیل مدافع این دو برای آزادی آنان با قرار وثیقه در دست بررسی است.

روز گذشته، به نقل از مصاحبه محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری، با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی گزارش شد که آقایان فتال و باوئر "ظرف دو روز آینده" آزاد می شوند و سپس خبرگزاری های خارجی و داخلی خبر آزادی آنان در برابر وثیقه ای به مبلغ پانصد هزار دلار را منتشر کردند.

از جمله خبرگزاری فارس به نقل از مسعود شفیعی، وکیل مدافع دو آمریکایی، گزارش کرد که شعبه ۳۶ تجدید نظر دادگاه انقلاب با آزادی این دو تبعه آمریکایی با قرار وثیقه موافقت کرده و این موضوع از طریق سفارت سوئیس در تهران به اطلاع خانواده های آنان خواهد رسید.

در حالیکه خبرگزاری های بین المللی خبر آزادی دو شهروند آمریکایی را به نقل از مصاحبه آقای احمدی نژاد مخابره کرده اند، روابط عمومی قوه قضاییه در اطلاعیه خود گفته است: "اطلاع رسانی در این زمینه از سوی قوه قضاییه صورت خواهد گرفت و هر گونه اطلاع رسانی در این باره از ناحیه سایر افراد موجه نیست."