انتقاد محمد رضا رحیمی از 'کارشکنی مفسدان قدرتمند'

محمدرضا رحیمی معاون اول رئیس جمهور ایران با انتقاد از کارشکنی "مفسدان قدرتمند" در مقابل دولت، وظیفه مبارزه با فسادهای افتصادی و "شفاف کردن" این گونه فسادها را دشوار دانست.

به گزارش ایسنا، آقای رحیمی با انتقاد از آنکه "دولت حدود ۴-۵ ماه است که در معرض اتهام انحراف قرار دارد" ، اتهام "انحراف" به همکاران دولت را بی مورد دانسته و تاکید کرده: "از نزاع جز غیبت، تهمت و اتهام سازی در نمی آید".

معاون اول رئیس‌جمهور، که ریاست "ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی" را نیز بر عهده دارد، با اشاره به خبرساز شدن "کشف ۲ هزار و ۸۰۰ میلیارد سوء استفاده مالی" در سیستم بانکی ایران گفته است که او و همکارانش تلاش می کنند بفهمند "در کجای ایران چه کسی چه میزان وام دریافت کرده است"، اما عده ای نمی گذارند که این کار انجام شود.

محمدرضا رحیمی بدون توضیح بیشتر اظهار داشته که یکی از مقام های دیوان محاسبات - نهاد نظارتی مجلس ایران - به او توصیه کرده است که در مبارزه با مفاسد اقتصادی "تنها به میدان نرود"، اما همین مقام "امروز خودش یکی از زنندگان [دولت] است".

پرونده مالی مورد اشاره محمدرضا رحیمی، که به پرونده "اختلاس سه هزار میلیارد تومانی" معروف شده، مربوط به تخلفی است که در یکی از شعبه های بانک صادرات به انجام رسیده و منتقدان دولت، برخی مدیران ارشد اجرایی را به دست داشتن در آن متهم می کنند.

مصطفی پورمحمدی رئیس سازمان بازرسی کل کشور، این اختلاس را "بی سابقه ترین" پرونده فساد اقتصادی در ایران توصیف کرده است.