قاتل پزشک ایرانی در ملاء عام اعدام شد

به گزارش رادبو دولتی ایران، بامداد سه شنبه ۲۹ شهریور (۲۰ سپتامبر)، سجاد کریمی که به اتهام قتل دکتر غلامرضا سرابی، استاد دانشگاه و متخصص بیماری های قلبی محاکمه و محکوم شده بود در نزدیکی محل ارتکاب جرم در میدان ونک تهران در ملاء عام به دار آویخته شد.

دکتر سرابی روز ۳۱ شهریور ماه گذشته پس از خروج از مطب خود هدف اصابت گلوله قرار گرفت و روز بعد در گذشت و بعدا گفته شد که انگیزه قاتل انتقام شخصی به خاطر درگذشت مادرش حین عمل جراحی قلب توسط دکتر سرابی بوده است.

سجاد کریمی بعدا در غرب ایران دستگیر و به نقل از مقامات پلیس گزارش شد که پدر او هم هنگام عملیات دستگیری، خودکشی کرده است.

سوء قصد به جان این پزشک ایرانی یک روز پس از ترور پزشک دیگری به نام دکتر عبدالرضا سودبخش، دانشیار دانشگاه تهران، روی داد اما به گفته مقامات پلیس، بین این دو حادثه ارتباطی وجود نداشت.

در آن زمان برخی سایت های مخالف دولت گفتند که دکتر سودبخش به دلیل امتناع از شهادت دروغ در ارتباط با ماجرای شکنجه و قتل بازداشتیان اعتراضات پس از انتخابات در زندان کهریزک توسط ماموران امنیتی به قتل رسیده است اما این گزارش ها مورد تایید رسمی قرار نگرفت.