ملاقات مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا با وزیر خارجه ایران

کاترین اشتون، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و علی اکبر صالحی، وزیر خارجه ایران، که به مناسبت برگزاری اجلاس مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک به سر می برند، با یکدیگر ملافات و گفتگو کرده اند.

به گزارش رادیو دولتی ایران، در این دیدار روابط دو جانبه مورد بررسی قرار گرفت و آقای صالحی گفت ایران و اتحادیه اروپا می تونند مکمل یکدیگر باشند و در زمینه های مختلف به گفتگو و تبادل نظر بپردازند.

وی در مورد برنامه هسته ای ایران، به طرح گام به گام روسیه اشاره کرد و گفت که در فاصله دیدار قبلی با خانم اشتون تا دیدار جاری در نیویورک "تحولات زیادی در خصوص موضوعات مختلف از جمله موضوع هسته ای ایران صورت گرفته است."

براساس این گزارش، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت که مساله هسته ای ایران را "از راههای دیپلماتیک" پیگیری می کند و افزود که به زودی به نامه سعید جلیلی، سرپرست مذاکرات هسته ای جمهوری اسلامی، پاسخ خواهد داد.

کاترین اشتون اخیرا در بیانیه ای، از بازداشت فعالان حقوق بشر در ایران انتقاد کرد و از جمهوری اسلامی خواست تا موازین حقوق بشر را در مورد شهروندان ایران رعایت کند، اما مقامات جمهوری اسلامی این انتقاد را رد کرده اند.