عباس پالیزدار: فرار نکرده ام

عباس پالیزدار که به خاطر افشاگری درباره فساد گسترده در دستگاههای حکومتی ایران و فساد مالی روحانیان به چهره ای جنجالی تبدیل شد گفته است دلیلی برای فرار نمی بیند.

آقای پالیزدار در مصاحبه با خبرگزاری کار ایران، ایلنا، گفت: متواری شدنم از محل سکونتم کذب محض است و دلیلی برای این کار نمی‌بینم.

وی در این مصاحبه از شرایط جسمانی خود گفت: از مدت‌ها قبل به دلیل مشکلات قلبی تحت مراقبت پزشک بودم و اکنون نیز در بیمارستان منتظر انجام عمل قلب باز هستم.

به گزارش ایلنا وی در پاسخ به اين سوال كه گفته می‌شود شما به اتهام نسبت دادن فساد مالی به برخی مقامات و شخصیت‌های روحانی برای اجرای حکم پنج سال زندان به اوین فراخوانده شده‌اید اما از معرفی خود برای اجرای حکم امتناع کرده‌اید، گفت: در این خصوص بنده دیداری با حجت الاسلام ناطق نوری رییس دفتر بازرسی مقام معظم رهبری داشتم که ایشان گفتند طبق فرمایشات رهبر انقلاب گذراندن هر روز انفرادی برای زندانیان سیاسی معادل ۱۰ روز محاسبه می‌شود، که این موضوع در نامه‌ای به اطلاع آیت الله لاریجانی رییس قوه قضاییه هم رسیده است که بر این اساس و با توجه به اینکه بنده حدود هشت ماه در انفرادی بودم حضورم براي اجرای حکم بلا موضوع است. پاليزدار در خصوص دلايل ديگرش براي عدم معرفي خود برای اجرای حکم گفت: با توجه به گرفتگی چهار رگ قلبم بنا به تشخیص پزشکان احتمال ایست قلبی وجود دارد، که پزشکی قانونی به استناد همین مساله براي من عدم تحمل کیفر صادر کرده است.