عباس پالیزدار روانه زندان شد

عباس پالیزدار که به دلیل افشاگری درباره فساد گسترده در دستگاه های حکومتی ایران به چهره ای جنجالی در ایران تبدیل شده، دوشنبه شب ۲۵ مهر بازداشت شد.

آقای پالیزدار که با هیأت تحقیق و تفحص مجلس هفتم از قوه قضائیه همکاری می کرد، پیشتر از اتهام اقدام علیه امنیت ملی تبرئه شده بود اما دادگاه او را به اتهام "افشای اسناد محرمانه کشور و خیانت در امانت و افترا" مجرم شناخت و به پنج سال حبس محکوم کرد.

رسانه های ایران از قول مقام های قضایی این کشور گفته اند که آقای پالیزدار دوشنبه شب برای اجرای حکم پنج سال زندان، دستگیر شد.

او روز ۱۴ اردیبهشت ۱۳۸۷ در یک سخنرانی در دانشگاه بوعلی سینای همدان، مقام های بلند پایه ایران را به فساد مالی متهم کرده بود.

حدود ۱۰ روز پیش برخی از رسانه های ایران خبر از "متواری" شدن آقای پالیزدار داده بودند اما او در گفت و گو با خبرگزاری کار ایران –ایلنا- این موضوع را رد کرده و گفته بود که "متواری شدن از محل سکونتم کذب محض است و دلیلی برای این کار نمی‌بینم."

آقای پالیزدار پیش از دستگیری اخیر با وثیقه ۳۵۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد. وی سال گذشته به ده سال حبس تعزیری محکوم شده بود اما پرونده او مورد تجدید نظر قرار گرفت.