'به درخواست مرخصی عماد بهاور پاسخی داده نشده است'

عماد بهاور، رئیس شاخه جوانان نهضت آزادی ایران که پس از جریان انتخابات ریاست جمهوری ایران بازداشت شد، با گذشت یک سال و نیم از زمان بازداشتش تاکنون اجازه مرخصی دریافت نکرده است.

طاهره طاهریان، مادر عماد بهاور در گفت و گو با بی بی سی فارسی با اشاره به ملاقان امروز (دوشنبه ۲۴ اکتبر) خود با فرزندش گفت: "حال روحی و جسمی عماد به ظاهر خوب بود."

خانم طاهریان درخصوص آخرین وضعیت عماد بهاور نیز چنین گفت: "ما مرتب درخواست مرخصی عماد را به مسئولان فرستاده‌ایم و دیگر زندانیان بعد از عید تاکنون چندین بار به مرخصی آمده‌اند اما تاکنون شامل عماد نشده است. دادستان قبول کردند اما گفتند باید استعلام کنند و فکر می‌کنم از وزارت اطلاعات استعلام شده اما با گذشت سه، چهار ماه از درخواست مرخصی هنوز پاسخی داده نشده است. عماد از زمان بازداشت تاکنون یک بار هم به مرخصی نیامده‌ است."

مادر عماد بهاور با اشاره به درخواست تجدید نظر برای پرونده فرزندش ادامه داد: "با درخواست ما برای تجدید نظر و ارسال آن به دیوان عدالت اداری موافقت شد اما پرونده را از شعبه ۱۵ می‌خواهد ولی با گذشت سه ماه هنوز پرونده از شعبه فرستاده نشده است."

عماد بهاور، مسئول شاخه جوانان و عضو دفتر سیاسی نهضت آزادی ایران است که در دوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸، عضو هسته مرکزی «پویش حمایت از خاتمی و موسوی» (موج سوم) بود.

آقای بهاور ابتدا چند روز قبل از انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ بازداشت شد. او در یک سال و نیم بعد از انتخابات هم چند بار بازداشت و آزاد شده و از اسفند ماه سال ۸۸ بدون وقفه در زندان اوین بوده است.

این عضو نهضت آزادی براساس رای دادگاه به ۱۰ سال زندان و ۱۰ سال محرومیت از فعالیت اجتماعی در احزاب، رسانه ها و فضای مجازی محکوم شده است.