'دستگیری پسر رفسنجانی توسط اینترپول بسته به نظر قاضی است'

به گزارش خبرگزاری مهر، غلامحسین محسنی اژه ای، دادستان کل، گفته است که دستگیری "پسر هاشمی رفسنجانی" از طریق پلیس بین الملل - اینترپول - به نظر قاضی بستگی دارد و اظهار داشته است: ""اگر قاضی تشخیص دهد که حضور متهم ضروری است، از طریق پلیس بین الملل اقدام می شود."

اگرچه در گزارش های خبری، نام اول "پسر هاشمی رفسنجانی" ذکر نشده، اما به احتمال زیاد، منظور مهدی هاشمی است که پس از انتخابات بحث برانگیز دهمین دوره ریاست جمهوری، هدف حملات لفظی و تبلیغاتی شدید طرفداران محمود احمدی نژاد و رسانه های حکومتی قرار گرفت که او را به جرایمی مانند سوء استفاده از مقام و اموال عمومی برای مقاصد سیاسی و توطئه علیه دولت آقای احمدی نژاد متهم کردند و قوه قضاییه هم برای او پرونده ای تشکیل داد.

در مقابل، منتقدان آقای احمدی نژاد گفتد که این اتهامات با انگیزه های سیاسی و به منظور فشار بر اکبر هاشمی رفسنجانی مطرح شده است.

مهدی هاشمی هم گفت برای ادامه تحصیل در خارج از کشور به سر می برد و با رد هر نوع اتهامی، تاکید ورزید که در صورت وجود شرایط پیگیری منصفانه اتهامات علیه خود، به کشور باز می گردد.

به نظر می رسد که با بروز اختلاف بین محمود احمدی نژاد با آیت الله علی خامنه ای در ماه های اخیر، از فشار رسانه ای بر اکبر هاشمی رفسنجانی و اعضای خانواده او کاسته شده هر چند روز گذشته، یک خبرگزاری داخلی از درخواست گروهی از "دانشجویان" برای پیگرد یکی از دختران آقای رفسنجانی خبر داد.

چند روز پیش، آقای رفسنجانی در سخنانی تلویحا با تغییر ماهیت نظام جمهوری اسلامی از طریق حذف نهاد ریاست جمهوری منتخب مخالفت کرد هر چند برخی از نزدیکان آیت الله خامنه ای گفته بودند که رهبر جمهوری اسلامی از چنین تغییری حمایت می کند.