سفارت بریتانیا در تهران خبر قطع درختان باغ قلهک را تکذیب کرد

سفارت بریتانیا در تهران، گزارش اخیر رسانه‌های ایران مبنی بر قطع درختان باغ قلهک توسط ماموران این سفارتخانه را رد کرده و آن را نادرست خوانده است.

این در حالی است که امروز (سه شنبه دهم آبان)، علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران در گفتگو با خبرگزاری مهر اعلام کرد که ۳۰۰ اصله از درختان باغ تاریخی قلهک متعلق به سفارت بریتانیا در تهران قطع شده است.

در عین حال گزارش سایت فارسی سفارت بریتانیا در تهران حاکیست که جریان آب منبع باغ قلهک به دلیل توسعه خط مترو در این ناحیه قطع شده و همین موضوع موجب خشک شدن بعضی از درختان شده است.

براساس این گزارش، از مجموع درختان باغ قلهک ۳۱ اصله خشک و یا تا حدی ضعیف شده که توفان موجب افتادن این درختان شده است.

سفارت بریتانیا اتصال مجدد منبع آب قلهک را مسئله‌ای فوری برای کاهش صدمات وارد شده می‌داند و در همین رابطه از همکاری نزدیک با شهرداری تهران خبر داده است.

با این همه آقای مختاری گفته که شهرداری تهران در اولین اقدام خود برای جلوگیری از تخریب محیط زیست تهران، شکایتی را تهیه و به کمیسیون ماده ۷ این شهرداری ارسال کرده است.

سفارت بریتانیا در گزارش خود همچنین آورده است که مسئولیت‌های زیست محیطی خود را در قبال دو مجموعه قلهک و فردوسی با نهایت جدیت دنبال می‌کند و در سه سال گذشته سرمایه گذاری قابل توجهی را برای این دو مجموعه اختصاص داده است.