ایران در نامه ای به دبیرکل سازمان ملل اتهامات آمریکا را رد کرد

ایران با ارسال نامه ای به بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد، اتهامات آمریکا در مورد طرح ترور سفیر عربستان در واشنگتن را رد کرده است.

در این نامه آمده است: "جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به نامه ۲۲ مهرماه دبیرکل که طی آن کشورمان را از نامه نماینده دائم دولت آمریکا در سازمان ملل مطلع نموده بود، ادعای نقش داشتن مقامات یا نهادهای وابسته به دولت جمهوری اسلامی ایران در توطئه ادعایی را رد نمود."

در این نامه اشاره شده که جمهوری اسلامی از قربانیان تروریسم بین المللی و دولتی است و کلیه اعمال تروریستی را محکوم می کند.

در بخش دیگری از نامه به دبیرکل سازمان ملل آمده است: "ایالات متحده در جعلیات مربوط به طرح توطئه که با هدف اعمال فشار به ایران و افزایش روند ایران هراسی صورت گرفته شتابزده عمل کرده درحالی که هنوز متهم در برابر دادگاه ذیصلاح و بی طرف حاضر نشده است."

وزارت دادگستری آمریکا، ماه گذشته از بازداشت یک شهروند ایرانی تبار این کشور به نام منصور ارباب سیر خبر داد که به طراحی ترور عادل الجبیر، سفیر عربستان سعودی در واشنگتن متهم شده بود.

براساس این اتهام، آقای ارباب سیر که ۵۶ ساله است قرار بود با همدستی غلام شکوری، از اعضای نیروی قدس، شاخه عملیاتی برون مرزی سپاه پاسداران ایران، آقای الجبیر را به قتل برساند.