'وقتی از شکنجه همسرم می گفتند، فقط مسخره ام می کردند'

فرزانه میرزاوند، همسر سیامک قادری، روزنامه نگار زندانی در گفتگو با سایت کلمه از سایت های مخالف دولت ایران، از آخرین وضعیت همسرش و این که نتوانسته در یک سال و نیم گذشته از حق مرخصی استفاده کند، صحبت کرد.

در بخشی از این مصاحبه، خانم میرزاوند درباره وضعیت همسرش در بند ۲۰۹ می گوید: "حتی یادآوری روزهای در بند بودن همسرم در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات برایم بسیار سخت و آزار دهنده است. ایشان مدت ۳۴ روز در یکی از سلولهای انفرادی این بند تحت بازجویی های سخت با چشم بند و توام با ضرب و شتم، تهدید و اعتراف گیری اجباری قرار داشت."

در یکی از همین بازجویی ها به گفته همسر سیامک قادری "از شدت ضربه سیلی که بازجو به او می زند، با صندلی به زمین پرت می شود و هنوز هم از آسیبی که به همین دلیل به گردنش رسیده است رنج می برد."

خانم میرزاوند در این گفتگو یادآور شده که به خاطر این فشارها و تخلفات دیگر به هر جایی مراجعه کرده و این نکات را به مسوولان یادآور شده است.

او افزود: "اما وقتی از شکنجه و ضرب و شتم همسرم می گفتم آنها فقط مرا مسخره کردند."

خانم میرزا وند با اشاره به عدم اجازه مرخصی به همسرش گفت: "وقتی آقای جعفری دولت آبادی ۸ ماه پیش شرایط سیامک را از زبان من بدون ذکر نام او شنید، در پاسخ من گفت ایشان را مستحق دریافت مرخصی می داند و با اشاره به سرباز جلوی در گفت برگه تقاضای مرخصی را در اختیار ایشان بگذارید."

اما به گفته فرزانه میرزاوند، دادستان با شنیدن نام سیامک قادری برآشفته شده و گفته است: "نه! نه! ننویس برای او زود است که بیاید بیرون."

سیامک قادری، خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) به اتهام تبلیغ علیه نظام، تشویش اذهان عمومی و نشر اکاذیب توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی مقیسه به چهار سال حبس تعزیری محکوم شده بود.