قائم مقام بانک مرکزی ایران از زندان آزاد شد

حمید پور محمدی قائم مقام بانک مرکزی ایران که در جریان اختلاس سه هزار میلیارد تومانی دستگیر شده بود، با قرار وثیقه آزاد شده است.

خبرگزاری های فارس و ایسنا به نقل از یک منبع مطلع نوشته اند که آقای پورمحمدی پس از انجام تحقیقات لازم شامگاه روز دوشنبه ۲۸ آذر با قرار "وثیقه مناسب" از زندان آزاد شده است.

در پی انتشار خبر اختلاس کلان در شبکه بانکی ایران، مدیران بانکهای صادرات، ملی و سامان کنار گذاشته شدند و حمید پورمحمدی قائم مقام بانک مرکزی نیز بازداشت شده بود.

محمود بهمنی رئیس کل بانک مرکزی ایران از دستگیری آقای پور محمدی ابراز تاسف کرده و گفته بود که "هجمه های وارده به بانک مرکزی بی انصافی است."

محمود احمدی نژاد نیز قائم مقام بانک مرکزی را بی گناه دانسته و گفته بود که از آقای پورمحمدی خواسته شده که بگوید از رحیم مشایی رئیس دفتر رئیس جمهور دستور گرفته است. آقای احمدی نژاد گفته بود که چرا قائم مقام بانک مرکزی دستگیر شده ولی محمد جهرمی مدیر عامل پیشین بانک صادرات آزاد است.

اما غلامحسین محسنی اژه ای مسئول پیگیری پرونده اختلاس بانکی تحت فشار گذاشتن قائم مقام بانک مرکزی از سوی قوه قضائیه را رد کرده و گفته است که "اینها کذب محض است. قائم مقام بانک مرکزی به عنوان متهم بازداشت شد زیرا بیم تبانی وجود داشت. این حرفها حرف منطقی نیست، مگر می شود تحت فشار از مسئولی اقرار گرفت. این اقرار ارزش قانونی ندارد."