هاشمی رفسنجانی 'فقط ۶ رأی داشت'

نماینده رهبر ایران در دانشگاه‌ها و عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت که به جز اکبر هاشمی رفسنجانی، کس دیگری برای ریاست هیات امنای دانشگاه آزاد داوطلب نشده بود.

آقای محمدیان درباره برگزاری نخستین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد در روز چهارشنبه ۳۰ آذر و انتخاب آقای هاشمی رفسنجانی به خبرگزاری فارس گفت که در این جلسه که با حضور تمامی اعضای هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد، آقای هاشمی رفسنجانی با ۶ رای به ریاست این هیات انتخاب شد.

هیأت امنای جدید دانشگاه آزاد ۱۰ عضو دارد که سه نفر از آنها منتخب هیأت موسس و سه نفر منتخب شورای عالی انقلاب فرهنگی هستند. رئیس دانشگاه، رئیس نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه ها و وزیران علوم و بهداشت هم در هیأت امنا عضو هستند.

این نخستین جلسه هیات امنای جدید این دانشگاه پس از تصویب اساسنامه جدید توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی ایران به ریاست محمود احمدی نژاد ، رئیس جمهوری ایران بوده است.

به گفته آقای محمدیان در دومین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد که قرار است ۲۱ دی ماه برگزار شود رئیس این دانشگاه انتخاب خواهد شد.

ترکیب هیأت امنای دانشگاه آزاد با تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی تغییر کرد و گفته شد که دولت آقای احمدی نژاد با اعمال این تغییر قصد دارد از نفوذ آقای هاشمی رفسنجانی در این دانشگاه بکاهد.